Kultura picia

Istnieje takie powiedzenie, ze wszystko jest dla ludzi. Cóż, trudno się z tym nie zgodzić, pod warunkiem, że korzystamy z różnych rzeczy z umiarem. Tak właśnie jest z piciem alkoholi. Nikt nie zabrania nam się ich napić okazjonalnie. Trzeba jednak wiedzieć jak to robić w sposób umiejętny, tak aby nie wykraczało to poza normy dobrego wychowania. Pić można, ale tak aby się nie upić. W jaki sposób alkohol wpływa na organizm człowieka?

Już nawet niewielka ilość potrafi wpłynąć na zachowanie człowieka. Alkohol może szkodliwie wpływać na układ nerwowy. W zasadzie każda dawka może powodować obniżenie sprawności funkcjonowania układu nerwowego, w zależności od konkretnego organizmu. Dla jednej osoby będzie to jedno piwo, dla innej z kolei dużo większa ilość. Alkohol wypity w dużych ilościach może powodować zaburzenia reakcji wzrokowej a także słuchowej, a ponadto pogarsza też precyzję ruchów. Alkohol zakłóca precyzyjne i logiczne myślenie, prawidłowy osąd sytuacji. Spowalnia odruchy człowieka, niekiedy upośledza mowę.

Warto więc nie wpaść w jego pułapkę. Należy kontrolować ilość wypijanego alkoholu w ten sposób, aby nie dopuścić do upojenia alkoholowego. Będzie to bezpieczniejsze zarówno dla nas jak i dla innych osób. Warto szanować swój organizm zawsze i wszędzie. Zdrowie ma się tylko jedno. Dlatego też przed wypiciem alkoholu warto zjeść jakiś posiłek bogaty w tłuszcz oraz z białko. Tłuszcz może być zarówno zwierzęcy jak i roślinny. Jest pewien sposób, który spowoduje opóźnienie wchłaniania alkoholu, nie każdemu on jednak podpasuje. Cały trik polega na tym, aby na godzinę przez rozpoczęciem picia zjeść surowej jajko oczywiście ze sprawdzonego źródła. To sposób dla odważnym. Jeśli ktoś ma wrażliwy żołądek to jednak nie polecamy. Podobno dobrze działa również zjedzenie szparagów.

Mając zamiar pić kolorowe drinki lepiej jest robić to powoli, raczej je sącząc niż wypijając duszkiem. Namiar kolorowych alkoholi szybko zaszumi w głowie. Pozornie kolorowe drinki mogą się one wydawać się słabe z powodu dodatki soków oraz większej ilości lodu. Taka pozorna łagodność niestety jest często zgubna. Piwo nie jest również dobrym pomysłem na picie na imprezie. Każdego dnia organizm może w różny sposób na nie zareagować. Jednego dnia możemy dobrze się czuć po kilki piwach, a już innego nawet jedno piwo może nas rozłożyć na łopatki. Szampan również mówi się, że szybko uderza do głowy. Bąbelki musują i szybko powodują stan nietrzeźwości, zwłaszcza jeśli zmiesza się szampana z innymi rodzajami alkoholu. Zresztą tak jest z każdym alkoholem. Jeśli mieszamy go z innymi wówczas jest niestety dużo większa szansa, że szybciej się upijemy i nie dotrwały do końca imprezy albo co gorsza „urwie nam się film” co może mieć niekiedy poważne konsekwencje. Jeśli już chcemy pić na imprezie trzymajmy się jednego rodzaju alkoholu, bądźmy najedzeni, nie śpieszmy się z piciem. Pić to trzeba umieć. Stosowanie się do tych rad z pewnością pomoże lepiej się czuć i dotrwać w dobrym stylu do końca imprezy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s