Przepis na drink Dirty Martini

Dirty Martini, czyli inaczej „Brudne Martini” to jeden z popularnych drinków przygotowywanych na podstawie wytrawnego wermutu, najczęściej marki Martini, stąd też wzięło się określenie tego rodzaju drinków. Przygotowanie Dirty Martini nie powinno sprawić ci żadnego problemu, dlatego też jeżeli lubisz klasyczne Martini, wtedy warto przetestować również tą jego odmianę. Zapraszamy do sprawdzenia naszego przepisu!

martini-548031_1280

Dlaczego brudne?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego ten właśnie drink można nazwać „brudnym”. Odpowiada za to przede wszystkim dodatek zalewy z oliwek, który jest często dość mętny, dlatego też po wlaniu do kieliszka płyn wygląda na zabrudzony – ma często też zielonkawy odcień zależnie od intensywności zalewy, którą wykorzysta się do wymieszania tego koktajlu alkoholowego. Smak Dirty Martini jest przede wszystkim dość gorzkawy, trochę słony ze względu na dodatek zalewy – to nieprzemijająca klasyka.

Zakupy do Dirty Martini

Aby przygotować Dirty Martini, potrzebujesz kilku składników, a mianowicie wódkę czystą, najlepiej dobrej jakości, albo zamiast wódki dobry gin, następnie wytrawny wermut, słoiczek oliwek, z którego należy odlać trochę zalewy, ponadto potrzebna będzie także oliwka do dekoracji i cytryna. Wobec tego wszystkie z tych składników możesz znaleźć w każdym sklepie – zakupy nie będą żadnym problemem.

Składniki:

  • wódka albo gin – 60 ml

  • wytrawny wermut – 1 łyżka

  • zalewa z oliwek zielonych – 2 łyżki

  • zielona oliwka – 1 sztuka do dekoracji

  • lód

Do shakera należy wlać wódkę albo gin, następnie dodać wermut, zalewę z oliwek i lód. Całość dobre wstrząsnąć i przecedzić do kieliszka na Martini. Brzeg kieliszka można dodatkowo natrzeć cząstką cytryny, a do środka kieliszka wrzucić oliwkę lub nadziać ją na wykałaczkę.

Należy pamiętać o tym, aby składniki wcześniej schłodzić, szczególnie zalewę z oliwek, dlatego słoiczek należy przechowywać w lodówce – w ten sposób zalewa będzie jeszcze smaczniejsza, a oliwki będą zabezpieczone przed zepsuciem.

Wobec tego przygotowanie Dirty Martini to naprawdę żaden problem – jeżeli przepadasz za oliwkami, w takim przypadku to połączenie na pewno powinno znaleźć się na szycie twojej listy drinków do spróbowania. Można przygotować go bardzo łatwo, dlatego też jeżeli masz wszystkie składniki i shaker, w takim przypadku możesz przystąpić do zadania. Możesz też posłużyć się innym zakręcanym pojemnikiem zamiast shakera, na przykład słoikiem z nakrętką – pamiętaj tylko o tym, aby wcześniej dobrze go umyć, aby pozbyć się zabrudzeń i zapachu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s